История одного выезда.

8 октября, 2019
#Про нас.
21 ноября, 2019

І знову працюємо на виїзді.
Що сказати…
Під’їзд, біля ліфта матрац, баночка з-під сметани, в якій нарізані шматочками яблука.
Бабуся 83-х років, після прогулянки навколо будинку піднімається в своє «житло», стомлено сідає на матрац і розповідає нам про те, як вона втомилася від життя …
Про те, що і уявити собі не могла, що доживати буде в під’їзді. Все це змішується зі сльозами і розповідью про життя в цілому. В її оповіданні відчувається певна плутанина, авжеж — вік і так емоційні потрясіння залишили відбиток.

 

До нас звернулася небайдужа жiнка.
Ось частина з її повідомлення:
«Можливо у Вас буде змога зарадити цій ситуації:
Не вдається змусити соціальні служби реально допомогти бабусі у нашому будинку. Через домашнє насилля (ймовірно) вона змушена жити біля сходів і ліфту на поверсі. Сусіди кажуть, що її чоловік скандальний та агресивний. Інші родичі не чинять ніяких дій аби зарадити ситуації. Голова нашого ОСББ та інші сусіди контактували із родичами, звертались із заявами до соціальних служб. Але по факту нічого не змінилось. Служби виставили купу бюрократичних вимог, які мають проходити родичі, а вони поки недосяжні. Приюти коштують більше, ніж її пенсія. Якась патова ситуація. Людині за 80 і вона коротає свій вік на сходах. Чи є якийсь вихід?»

Зв’язавшись з головою ОСББ, ми домовилися про зустріч з ним і приїхали на місце для того, щоб вникнути в ситуацію і познайомитися з бабусею.
Після години спілкування ми виїхали разом з нею в наш кризовий центр.

Звичайно ж, Неля Володимирівна хвилювалася — вона прямувала з малознайомими людьми в невідомому напрямку. Але по приїзду в центр її хвилювання потроху зникало. Біля машини її радо зустрічали наші собачки, а в коридор вибігли дітки знайомитися з новою бабусею, та й всі жiнки, що живуть в центрi тепло зустріли нову сусiдку.
Після душу, одягнувши чисте та повечерявши, вона сиділа на ліжку з чашкою чаю і плакала. Просто повторюючи слово: «Спасибі».
А ми говоримо спасибі за людяність всім небайдужим учасникам цієї ситуації!
Разом ми сильніші і здатні зробити набагато більше, ніж нам часом здається!

EnglishGermanRussianUkrainian